Jak u nás vyrábíme dřevěné konstrukce?


1


Každou zakázku vyrábíme individuálně na základě zpracovaného projektu. Pokud projekt nemáte, nejprve ho dle vašich požadavků a představ společně vytvoříme. Projekty konstrukcí navrhujeme v interaktivním 3D prostředí CADwork, a tak si návrh krovu můžete projít ve virtuálním prostředí ještě před zahájením stavby a zkontrolovat, zda odpovídá všem vašim požadavkům.

Individuální výroba dřevěných konstrukcí


2


Základem kvalitní konstrukce je dobře zpracovaný projekt. Před zahájením výroby proto vždy provádíme revizi projektu a ověřujeme jeho proveditelnost. Nevhodně navržené nebo technicky nedotažené projekty analyzujeme a v rámci diskuze s vámi upravujeme do stavu proveditelnosti. Záleží nám na funkčním výsledku, a proto projekty, které obsahují chyby, do výroby nepouštíme. V rámci optimalizace projektu můžeme také navrhnout ekonomickou variantu řešení.

Kontrola projektu před výrobou


3


Materiál obrábíme na CNC stroji – Hundegger K2i*, který umožňuje výrobu tesařských konstrukcí na míru. K2i řeže, frézuje, vrtá, dlabe, plátuje, čepuje. Zvládne malé i velké průřezy a umožnuje tak výrobu různých typů konstrukcí, od těch nejmenších až po objemově rozsáhlé. Dokáže na milimetry přesně opracovat jednotlivé díly konstrukce do různých tvarů, i atypických. Výstupem je „stavebnice“, která jde na stavbě snadno a přesně složit. Díky plně automatizované výrobě lze v krátkém čase precizně opracovat i velký objem dřeva. Optimalizace prořezu pomocí softwarových nástrojů přesně definuje potřebné množství materiálu a tím ušetří náklady za jeho pořízení. Strojní opracování dřeva je maximálně ekonomické.

*Možnosti stroje, jeho limity a odchylky s námi můžete před výrobou zkonzultovat.

Moderní obráběcí centrum


4


Na kvalitu výroby u nás dohlíží zkušení tesaři, kteří ručně dopracovávají atypické detaily konstrukcí. Výsledek je vždy podle představ a té nejvyšší kvality. Pro usnadnění přepravy i montáže skládáme malé části konstrukce již na dílně do větších celků. Pokud si konstrukci nechcete montovat sami, můžeme se o její sestavení postarat my.

Tesařské práce


5


Pro každý projekt připravujeme výrobně-montážní dokumentaci a jednotlivé díly konstrukce dodáváme přehledně očíslované v jejím souladu. Vyrobenou konstrukci lze na stavbě snadno a rychle smontovat. Součástí přípravných prací může být i např. soupis a dodávka spojovacího materiálu, deskového materiálu, izolací, nátěrů apod.

Přípravné realizační práce


6


Nezáleží na tom, jestli připravujeme konstrukci dřevěné pergoly, která bude doplňkem na vaší zahradě, dřevěné vazníky nebo dřevěnou konstrukci domu. Každé zakázce věnujeme náležitou pozornost a její realizaci s vámi průběžně konzultujeme. Díky našim zkušenostem s montáží vám dokážeme i v případě problémů poskytnout odbornou konzultaci, aby stavba konstrukce vždy dobře dopadla.

Individuální přístup ke každé zakázce

Jaké konstrukce ze dřeva vyrábíme?

DŘEVĚNÉ
KROVY

Dodáváme snadno montovatelné krovy z masivu i lepeného dřeva. Krovy realizujeme včetně precizně opracovaných pohledových prvků. U rekonstrukcí starších objektů i u staveb nových můžeme poskytnout statické posouzení dřevěné konstrukce jako celku.

DŘEVĚNÉ NOSNÉ
KONSTRUKCE

Spolehlivé konstrukce pro stavby všech velikostí – rodinné domy, bytové domy, administrativní budovy i komerční objekty. Dodáváme konstrukce prvotřídní kvality v domluvených termínech. Snadná a rychlá montáž dle výrobně-montážní dokumentace.

zenhouse designová konstrukce

ATYPICKÉ KONSTRUKCE

Vyrábíme unikátní dřevěné konstrukce. Nebojíme se netradičních konstrukčních řešení. Dbáme na harmonii funkčnosti i estetiky stavby. Konstrukční prvky se snažíme řešit tak, aby byly v souladu s designem stavby a nenarušovaly její vzhled.

DŘEVOSTAVBY
A ROUBENKY

Měníme vaše sny ve skutečnost. Ať už si vyberete moderní dřevostavbu nebo stylovou roubenku, vždy od nás získáte vizuálně propracovanou stavby vyzdvihující přirozenou krásu dřeva.

Přístřešek pro auto

DŘEVĚNÉ ZAHRADNÍ KONSTRUKCE

Vyrábíme a dodáváme zahradní domky, chatky, pergoly, altány i zastřešená garážová stání. Námi dodané konstrukce mají dlouhou životnost pro venkovní užití. Vše navrhneme na míru podle vašich potřeb.

KONSTRUKCE
LEZECKÝCH STĚN

Jsme specialisté na designové lezecké stěny a bouldery z dřevěných nebo kovových konstrukcí, které umíme navrhnout do jakéhokoliv prostoru.