ZEN HOUSE

Tento velmi netradičně designově pojatý zahradní domek jsme navrhovali jako místo pro odpočinkový pobyt v rámci rodinné farmy v Rakousku. Pobytovou část jsme umístili do vyvýšeného podlaží, které jsme osadili celoproskleným obvodovým pláštěm, který umožňuje nerušený výhled do všech směrů. Abychom byli schopni dosáhnout zamýšleného architektonického záměru, realizovali jsme spodní část konstrukce a celou konstrukci terasy z lepených modřínových hranolů. Pro samotnou chatu jsme použili dřevěný skelet ze smrkových lepených hranolů. Tento skelet jsme pak umístili na podlahu z masivních dřevěných panelů CLT, které jsme uplatnili také na nosném plášti střešní konstrukce. Díky využití těchto panelů jsme mohli dosáhnout obousměrných přesahů při udržení subtility konstrukce.

Studii k tomuto záměru zpracoval Ing. Arch. Jan Tyrpekl, kompletní projekční řešení zajistil ateliér 2MAD s.r.o. a realizaci pak firma 2MAD Building s.r.o. My jsme se podíleli na výrobě nosné dřevěné konstrukce objektu a terasy včetně okování zámečnickými výrobky. Dále jsme zajistili výrobu schodiště a natěračské práce pohledových prvků.

LÍBÍ SE VÁM NAŠE PRÁCE? CHTĚLI BYSTE DŘEVĚNOU KONSTRUKCI OD NÁS? ZAŠLETE NÁM NEZÁVAZNOU POPTÁVKU PŘES KONTAKTNÍ FORMULÁŘ.
NEZÁVAZNĚ POPTAT
Našich partnerů si ceníme. Tento projekt vznikl ve spolupráci s: