Project Description

MODERNÍ REKREAČNÍ OBJEKT

Dům určený k rekreaci netradičně kombinuje přízemí z železobetonové monolitické konstrukce s těžkým dřevěným skeletem, který tvoří první patro. Těžký skelet z lepeného lamelového dřeva je doplněn obvodovými stěnami a vnitřními příčkami na bázi lehkého dřevěného skeletu. Dřevěná konstrukce a její styčníky budou přiznány i v interiéru, což dodá stavbě jedinečný charakter. V pohledových částech konstrukce jsou použity elegantní černěné šrouby vyrobené na zakázku.

Konstrukci jsme vyrobili na CNC stroji a ještě na dílně předem sestavili do větších konstrukčních částí, což výrazně urychlilo její montáž na místě stavby. Abychom zajistili přesnou a bezchybnou montáž, byly veškeré styčníky na dílně ručně dopracovány tesaři tak, aby odpovídaly vyrobeným ocelovým svařencům.

Samotná montáž nosné dřevěné konstrukce na místě stavby pak trvala jen 14 dní. Nejvíce času ovšem zabralo umístit přesnou dřevěnou skládačku na značně nepřesnou monolitickou konstrukci. Ale i s takovou výzvou si šikovní tesaři poradili.

Realizace: 2024

LÍBÍ SE VÁM NAŠE PRÁCE? CHTĚLI BYSTE DŘEVOSTAVBU OD NÁS? ZAŠLETE NÁM NEZÁVAZNOU POPTÁVKU PŘES KONTAKTNÍ FORMULÁŘ.

NEZÁVAZNĚ POPTAT

Našich partnerů si ceníme. Tento projekt vznikl ve spolupráci s:

Logo 2MAD Building

TESHOL s.r.o.